توریسم برزیل

آبشار ایگواسو

یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری کشور برزیل، آبشارهای ایگواسو است، آبشارهایی که طبق گفته ی محققان، آب آن ۳ برابر آب آبشار نیاگارا است. آبشارهای ایگواسو در برزیل در بین دو کشور آرژانتین و برزیل قرار گرفته اند و صدها هزار گردشگر را هر ساله میزبان اند.

(آبشارهای ایگواسو ) Iguazú falls


بلندترین ناحیه این آبشار، ۸۲ متر طول دارد در حالی که بلندترین ناحیه آبشار نیاگارا تنها ۵۰ متر ارتفاع دارد. حتی از نظر عرض نیز، آبشارهای ایگواسو برزیل ۴ برابر آبشار نیاگارا هستند. مجله ی گردشگری الی گشت بیشتر از این جاذبه بی نظیر جهان می گوید و اگر قصد سفر به برزیل یا آرژانتین را دارید، حتما به دیدن این منطقه و پارک ملی بروید.

جاذبه های که هم اکنون در فهرست میراث جهانی یونسکو نام خود را تثبیت نموده و هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. گردشگران برای بازدید از این آبشارها، هم از کشور آرژانتین و هم از کشور برزیل می توانند اقدام کنند. بعضی از گردشگران ناحیه سمت آرژانتین را به سمت برزیلی ترجیح می دهند.

نام این آبشارها را ممکن است که با لهجه ها و دیگر نام ها نیز بشنوید. ایگوازو یا ایگواسو دو نامی است که به فارسی برای این آبشارها استفاده می شود.آبشارهای ایگواسو برزیل در مجموع شامل ۱۵۰ تا ۳۰۰ آبشار جداگانه است. هر یک از این آبشارها بسته به فصل بارندگی و میزان بارش سالانه دیده می شوند.اگر چه آبشار ویکتوریا در آفریقای جنوبی را عریض ترین آبشار تکی دنیا می دانند اما مجموعه آبشارهای ایگواسو برزیل را که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، می توان عریض تر از آبشار ویکتوریا دانست. این آبشار، به آبشارها و جزیره های متعددی تقسیم شده است.


( سد ایتایپو ) | Itaipu Dam


که بر روی رودخانه پارانا در مرز دو کشور پاراگوئه و برزیل ساخته شده‌است؛ طولانی‌ترین سد جهان و به لحاظ تولید برق آبی دومین سد جهان به‌شمار می‌رود. سد ایتایپو در سال ۱۹۹۴ از سوی انجمن مهندسی عمران آمریکا به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه دنیای مدرن انتخاب شد.سد ایتایپو در شهر ایگواسو نیز بر روی ادامه این رودخانه یکی از دیگر جاذبه های این منطقه است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *