خدمات

خدمات توریستی آژانس

خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس
خدمات توریستی آژانس

صنعت گردشگری امروزه در ردیف صنعت های پر درآمد، پاك و كم هزینه دنیا قرار دارد از این رو آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران با داشتن بخشی به عنوان تورهای توریستی قصد دارد در این صنعت گام های ارزنده ایی را بردارد.
طبق آمارهای جهانی از هر ۱۵ نفر شاغل در سطح دنیا یك نفر در بخش توریست فعال است. از طرفی صنعت گردشگری دنیا ابعاد متنوعی همچون توریسم الكترونیكی، اكو توریسم(طبیعت گردی)، توریسم درمانی، ورزشی، بازرگانی، دانشجویی، اموزشی ،روستایی، فرهنگی و تاریخی را شامل میشود. و با توجه به اینكه ایران دارای تاریخی کهن و از سوی دیگر برزیل یک کشور با جاذبه های طبیعی بیشمار است میتوان یک بستر مناسبی را فراهم آورد تا از این طریث توجهی بیش از پیش به حوزه گردشگری داشت تا بتوان زمینه رسیدن به اشتغال، افزایش درآمد ، معرفی تمدن و فرهنگ ایران و برزیل ، تعامل گسترده و سازنده میان دو كشور و درهم شكستن مرزهای قومی و اقلیتی را فراهم كرد.
علیرغم آنکه به لحاظ تاریخی شروع روابط ایران و برزیل به سال ۱۹۰۳ زمانیکه توافقنامه مودت میان دو کشور امضاء شد برمی گردد, اما چشم انداز یک رابطه جاری و روبه رشد عملاً از سال ۱۹۵۷ زمانیکه توافقنامه فرهنگی میان دو کشور توسط وزرای خارجه ایران و برزیل امضاء شد، آغاز می گردد. لذا می توان گفت که نگاه فرهنگی و علاقمندی دوکشور در جهت ایجاد و توسعه مراودات فرهنگی و هنری از دیر باز مورد توجه دولتمردان دو کشور بوده است. طرف برزیلی در آن زمان علاقمند توسعه حضور خود در خاورمیانه بود و یکی از راههای مهم در این زمینه را از طریق کتاب، فیلم و تبادل استاد و دانشجو همکاری های دانشگاهی و ارتباط میان فرهیختگان دو کشور و در یک کلام گسترش همکاری های فرهنگی جستجو می کرد.
در سال های اخیر در حوزه فرهنگی مناسبات دو کشور گسترده تر و نتیجه آن توافقاتی در زمینه های ورزشی، دانشگاهی و تبادل استاد و دانشجو و همچنین ایجاد کرسی زبان فارسی و ایرانشناسی در برخی از دانشگاههای برزیل از جمله در دانشگاه برازیلیا و همچنین برگزاری هفته های متعدد فرهنگی ایران در ایالت های مختلف بوده است.
فیلم های هنری ایرانی و سینمای ایران در میان جامعه فرهیخته و منتقدین سینما در برزیل جایگاه خاصی داشته و مورد تحسین و لذت این هنرمندان است، بگونه ای که طی دو سال اخیر بیش از ده فیلم ایرانی توسط شرکت های تولید سینمای خانگی در برزیل خریداری شده و بصورت دوبله و دی وی دی در کلوپ های ویدئویی در دسترس علاقمندان به این آثار قرار دارد.
حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاههای هنری و تاریخی نیز بنوعی در راستای ابتکارات فرهنگی و با هدف تعمیق شناخت متقابل از فرهنگ و سنت دو کشور دنبال شده که اوج این حضور در نمایشگاه هنر اسلامی بود که سال ۱۳۸۹ در برزیل برگزار شد و جمهوری اسلامی ایران با ارائه تعداد قابل توجهی از آثار تاریخی و هنری خود در قالب فرش، سرامیک، تابلو و صنایع دستی جلوه های متنوع تاریخ و تمدن هزاره خود را در برزیل به منصه ظهور گذاشت.
توریسم دارای انواع مختلفی بوده که بر اساس عوامل متعدد می توان تقسیم بندیهایی را برای آن قائل شد. مهمترین عواملی که بر اساس آن انواع مختلفی از توریسم را می توان تعریف و طبقه بندی نمود عبارتند از:
از نظر زمانی:
فعالیت های گردشگر را به شکل کوتاه مدت (کمتر از یک روز) میان مدت (یک تا سه روز) و درازمدت (بیش از سه روز) از یکدیگر تفکیک می کند.
از نظر مکانی:
گردشگری را به صورت فعالیت های گردشگری در حوزه نزدیک، حوزه میانی و حوزه خارج یا دور تقسیم بندی می کند.
از نظر انگیزه سفر:
بر اساس آن گردشگری با انگیزه های استراحتی، تفریحی، درمانی، زیارتی، فرهنگی، اقتصادی،ورزشی و … از یکدیگر تفکیک می شوند.
از نظر فصل گردشگری:
موسم گردشگری را بر اساس فصول مختلف سال طبقه بندی می کند. در این طبقه بندی دو فصل تابستان و زمستان از اهمیت بالاتری نسبت به فصول بهار و پاییز می یابند.
از نظر شکل و سازمان دهی سفر:
مانند سفرهای انفرادی، گروهی، خانوادگی و … که ترکیب گردشگری را تعیین میکند.
از نظر وسیله نقلیه مورد استفاده:
بر اساس نوع وسیله نقلیه مورد استفاده برای انجام سفر طبقه بندی می شود.
از لحاظ نوع و محل اقامت:
گردشگران را بر اساس نوع و محل اقامت، از نظر کیفی و کمی طبقه بندی میکند. مانند گردشگران مقیم در هتلها، مهمانپذیرها، خانه های ویلایی یا پانسیون های خانگی، کمپینگ و …

بر اساس عوامل فوق الذکر انواع توریسم عبارتند از:

– توریسم گردشگری
شامل سفر به نواحی گردشگری برای بازدید از جاذبه های تفریحی و گردشی
– توریسم درمانی
مسافرت به منظور درمان بیماری و انجام جراحی زیر نظر پزشکان در مراکز درمانی که علاوه بر معالجه پیگیری بیمار را شامل می شود و در موارد زیر کاربرد دارد:
اموری که در کشور فرد غیرقانونی است
مراقبت های ویژه که در کشور فرد امکان پذیر نیست
در مواردی که لیست انتظار برای معالجه فرد در کشورش طولانی مدت است
برای استفاده از خدمات بهداشتی ارزان یا رایگان
– توریسم ورزشی
گردشگری را که حداقل ۲۴ ساعت در منطقه مورد بازدید بماند و هدف سفرش شرکت در فعالیت های مرتبط با ورزش باشد.
– توریسم کشاورزی
شامل بازدید از مزارع و زمین های کشاورزی می باشد که به نوعی اقتصاد داخلی کشاورزی را حمایت می کند.
– توریسم زیست محیطی
توریسم دائمی که از محیط زیست تأثیر می پذیرد نظیر گردش در پارک های ملی.
– توریسم آموزشی
شامل سفر به یک کشور جهت عضویت در یک مؤسسه آموزشی یا شرکت در کلاسهای مورد علاقه شخصی می باشد.مثل کلاسهای آشپزی، با حضور سرآشپزهای نام آور یا کلاسهای صنعت گردشگری.
-توریسم بازرگانی
سفر به منظور امور کاری و تجاری جهت اهداف تجاری و اقتصادی، از جمله شرکت در نمایشگاه ها و همایش های صنعتی و بازرگانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *