اخبار جهان

قیمت جهانی طلا افزایش قیمت طلا به بالاترین رقم در ۶ ماه گذشته

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۲۰۱۵ دلار و ۵۴ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت طلا در بحبوحه کاهش ارزش دلار و انتظار توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و آمریکا به بالاترین رقم طی 6 ماه گذشته رسید.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.07 درصد افزایش به 2015 دلار و 54 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.20 درصدی به 2037 دلار رسید.
ارزش دلار تا پایین‌ترین رقم طی سه ماه گذشته کاهش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است.

تحلیلگران عقیده دارند تا زمانی که سیاست فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره مشخص شود، طلا در همین محدوده 2000 دلار معامله خواهد شد و اگر روند افزایش نرخ بهره متوقف شود قیمت طلا بالاتر می‌رود.
تاجران تا حد زیادی انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در ماه دسامبر ثابت نگه دارد و 50 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره تا ماه مه سال آینده میلادی پایین بیاید.
پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.
توجه سرمایه‌گذاران به آمار تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه سوم سال جاری میلادی معطوف شده که در روز چهارشنبه منتشر می‌شود و همچنین شاخص هزینه مصرف شخصی که در روز پنجشنبه اعلام خواهد شد.
از طرف دیگر اطلاعات نشان می‌دهد واردات طلای هند به عنوان بزرگترین مصرف کننده این فلز گرانبها در دنیا برای دومین ماه پیاپی در اکتبر کاهش یافته است.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.09 درصد کاهش به 25 دلار و 2 سنت رسید و پلاتین با 0.07 درصد کاهش 921 دلار و 20 سنت معامله می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *