خدماتصنعت برزیل

معادن و ظرفیت های کشور برزیل

قابلیت ها و ظرفیت های بخش معدن برزیل

برزیل با حدود 8.5 میلیون کیلومتر مربع، بزرگترین کشور آمریکای لاتین و پنجمین کشور بزرگ جهان می‌باشد که 5.6 درصد از خشکی‌های جهان را به خود اختصاص داده است. در حوزه معدن، برزیل یکی از پنج تولیدکننده بزرگ مواد معدنی در جهان با بیش از 3000 معدن می‌باشد که از این تعداد 135 معدن بزرگ، 992 معدن متوسط و2750 معدن کوچک می‌باشد. استخراج معدن در برزیل، بر استخراج سنگ آهن، مس، طلا، آلومینیوم ، منگنز، قلع، نیوبیوم و نیکل می‌باشد. برزیل با دارا بودن 29 میلیارد تن سنگ آهن و تولید 20 درصد این محصول دومین کشور هم به لحاظ ذخایر و هم به لحاظ صادرات سنگ آهن در سطح جهان می‌باشد. برزیل یکی از 5 تولید کننده بوکسیت و یکی از بزرگترین تولید کنندگان قلع در سطح جهانی می‌باشد. همچنین 98 درصد از ذخایر شناخته شده نیوبیوم در این کشور وجود دارد. علاوه بر آن در حوزه سنگ های قیمتی، برزیل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ هایی نظیر عقیق در سطح جهان می‌باشد. این کشور همچنین در تولید برخی از مواد معدنی مانند منگنز و نیوبیوم جایگاه اول را در جهان به خود اختصاص داده است.

 بخش معدن برزیل سه کالای مهم سنگ آهن، مس و طلا را تولید می‌کند. برزیل بعد از استرالیا دومین کشور دارای ذخایر آهن جهان است. استرالیا با 52 میلیارد تن سنگ آهن، 30درصد و برزیل با بیش از 29 میلیارد تن، حدود 20 درصد از کل ذخایر آهن جهان را در اختیار دارند. 4 درصد ذخایر طلای جهان و 2 درصد ذخایر مس جهان به برزیل اختصاص دارد .

ایالت های معدنی برزیل

فعالیت های معدنی در برزیل عمدتاً در ایالات پارا، میناس جرایس و تاحدودی باهیا واقع شده است. با این وجود ایالت هایی مانند گویاس، سان پائولو، ریودوژانیرو و ماتوگروسو نیز دارای صنایع معدنی مرتبط هستند. در ارتباط با توزیع مساحت زمین برای انجام فعالیت های معدنی مختلف در سال 2020، پارا، میناس جرایس و باهیا ایالت هایی هستند که اکثریت قلمرو اختصاص داده به فعالیت های اکتشافی در آن مناطق متمرکز شده؛ به نحوی که 62 درصد از کل مساحت اختصاص داد شده را تشکیل می دهند. این ایالت ها با توجه به سابقه اکتشافات و سنت طولانی استخراج مواد معدنی، جالب ترین مکان‌های اکتشافی از نظر پتانسیل زمین شناسی هستند. پارا دارای ذخایر معدن سنگ آهن (معدن کاراژاس – بزرگترین معدن جهان)، منگنز، مس و آلومینیوم می‌باشد. باهیا دارای سنگ آهن، طلا و مواد معدنی ساختمانی و در میناس جرایس سنگ آهن و منگز زیادی به وفور یافت می‌شود. میناس جرایس و پارا بزرگترین بخش های منطقه را به امتیازات معدن اختصاص داده اند که تقریبا 29 درصد از کل منطقه اختصاص داده شده برای استخراج مواد معدنی در برزیل می‌باشد. در این دو ایالت مهم ترین عملیات های معدنی، بویژه عملیات مرتبط با استخراج سنگ آهن انجام می‌شود. در ارتباط با “صدور مجوز فعالیت های معدنی”، ایالت های میناس جرایس، گوئیاس، سان پائولو و ماتو گروسو با 40 درصد از کل بالاترین تمرکز را دارند. در مجموع ایالت پارا 46.8، ایالت میناس جرایس44.7، ایالت گوئیناس 1.6، ایالت باهیا 1.7، ایالت ماتوگروسو 1 و ایالت سان پائولو 0.9 درصد در درآمدهای ناشی از فعالیت های معدنی برزیل مشارکت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *