خوراکی برزیل

میوه فیجوا

میوه فیجوا
میوه فیجوا
میوه فیجوا
میوه فیجوا
میوه فیجوا
میوه فیجوا

فیجوآ یا فوجی میوه‌ای است که در برزیل به وجود آمده‌است. این گیاه از راستهٔ مورد (Myrtales)، تیرهٔ موردیان (Myrtaceae) است. نام این میوه به صورت‌های فیجوآ، فیجوا، فی‌جوآ، فی‌جوا و فیجووا نوشته می‌شود. آن را با نام فوجیا و فوجیبا نیز می‌شناسند. در ایران به‌طور محدود در استان‌های گیلان و مازندران کشت می‌شود.

(میوه فیجوا)Feijoa


فیجوا نوعی میوه استوایی است که شباهت زیادی به آناناس دارد. این میوه‌ها که از درختانی به اسم Acca sellowiana به وجود می‌آیند، به خانواده موردیان تعلق دارند. از دیگر نام‌های رایجی که این میوه دارد، می‌توان به مواردی مانند فوجیا و فیتالی اشاره کرد. این میوه در کشورهایی مانند آرژانتین، برزیل، اکوادور و بولیوی یافت می‌شود.این میوه اغلب به صورت خام، شربت، کمپوت، مربا و ترشی مصرف می شود و دارای خواص درمانی بالایی است.

این میوه به دلیل طعم دلپذیری که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی دیگر از دلایل محبوبت فیجوا خواص و فواید درمانی این میوه می‌باشد که ریشه در عناصر معدنی و ترکیبات ارگانیک موجود در آن دارد. این میوه گرمسیری حاوی مقادیر قابل توجهی از ویتامین C (بیش از 50 درصد نیاز روزانه شما در هر وعده) و همچنین طیف متنوع ویتامین‌های B، ویتامین E، K و A است. علاوه بر این، فیجوا یکی از منابع دریافت عناصری مانند مس، منگنز، منیزیم، پتاسیم، آهن و کلسیم محسوب می‌شود. دانشمندان برزیلی دریافته‌اند که این میوه دارای آنتی اکسیدان های قدرتمند و 15 درصد از نیاز روزانه شما به فیبر می‌باشد.

نه تنها در این میوه انواع آنتی اکسیدان وجود دارد که به شما در جلوگیری از بسیاری بیماری‌ها کمک می‌کند، بلکه حاوی مقادیر قابل توجه ای ویتامین C نیز می‌باشد. دانشمندان در طی تحقیقات خود اثبات کرده‌اند که این ویتامین‌ها نقش بسزایی در ساخت گلبول‌های سفید، مهم‌ترین و اولین خطوط دفاعی بدن، دارند. هر چه تعداد این گلبول‌ها بیشتر باشد، قدرت سیستم ایمنی بدن شما افزایش پیدا می‌کند.

همچنین ببینید

پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *